Balkon Şemsiyesi

Balkon şemsiyesi farklı tarz, desen ve malzeme çeşitlerinde sizlere sunduğumuz ürünlerdir. Bu ürünler arasından kendiniz için en doğru seçimi yapabilmeniz adına sizlere rehber olması açısından bu içeriği hazırladık.

Öncelikle belirlemeniz gereken şey şemsiyeyi nasıl kullanmak istediğinizdir. Örneğin; alt kısmına mobilya koyarak kullanmak istiyorsanız gölge oluşturulan alanı maksimum düzeyde verimli kullanabilmek için yandan direkli şemsiyeleri tavsiye ederiz.

Eğer kolay taşınabilen, zaman zaman plaja gittiğinizde yanınızda götürebileceğiniz bir şemsiye arıyorsanız hafif yapılı farklı renk ve desenlere sahip plaj şemsiyelerimizden birini de balkonunuzda kullanabilirsiniz.

Bir miktar daha ağır ve büyük ebatlı; aynı zamanda ekonomik balkon şemsiyesi seçmek istiyorsanız market şemsiyelerinden bir model beğenebilirsiniz. Her ne kadar ürünü market şemsiyesi olarak tanımlasak da burada reklamlarla donatılmış bir kumaştan değil ebat benzerliğinden dolayı bu şekilde adlandırma yapıyoruz.

Plaj Şemsiyesi

Eğer balkonunuzda çok küçük bir alan varsa ve armut gibi minimal eşyalar kullanıyorsanız plaj şemsiyesi sizin için en doğru balkon şemsiyesi seçimi olabilir.

Oldukça hafif yapılı ve küçük olduğu için çok rahat taşınabilirdir. Yağmur, kar, şiddetli rüzgar gibi olumsuz hava koşulları olması durumunda şemsiyenizi çok rahat içeri alabilirsiniz.

Katlandığı zaman daha da küçük boyuta düşerek saklama kolaylığı da sağlamaktadır. Bir dolabın arkası, kapı arkası, iki eşyanın ara noktası gibi dilediğiniz yerde saklanabilir.

Kumaşı çok rahat değiştirilebilir olduğundan mobilyalarınız ile uyumlu dilediğiniz sayıda kumaş satın alabilirsiniz. Diğer şemsiye türlerine göre daha küçük çapa sahip olduğu için fiyatı da daha ekonomiktir.

Market Şemsiyesi

Market şemsiyeleri plaj şemsiyesi ile benzer bir görünüme sahip olduğu için aynı oldukları zannedilir. Ancak daha büyük ve ağır bir yapısı vardır.

Geniş balkonlarda kullanmak için oldukça ideal bir üründür. İki mobilyanın arasına yerleştirilerek her iki alan için de gölgeden yararlanılabilir.

Bahçe mobilyaları ile uyum sağlayabilecek çok sayıda farklı desene ve modele sahip çeşitleri vardır. Değiştirilebilir kumaş bölümü ve boyanabilir gövde yapısı sayesinde bahçe mobilyalarınızı değiştirdiğinizde ekonomik bir değişim gerçekleştirebilirsiniz.

Yandan Direkli Şemsiye

Yandan direkli şemsiyeler orta bölümlerinde direk olmadığı için tüm şemsiyenin gölge alanına mobilya yerleştirilerek maksimum düzeyde alandan faydalanmayı sağlamaktadır. Bu nedenle daha çok kafe, restoran gibi alanlarda günlük hayatta karşımıza çıkan balkon şemsiyesi türüdür.

Ancak teras gibi geniş balkonlarda büyük mobilyaları gölgelendirmek için bir ya da istenilen sayıda herkese özel olan oluşturacak biçimde rahatlıkla kullanılabilirler.

Belirtilmesi gereken bir dezavantajları sabit bir şekilde durabilmeleri için ayak kısmının oldukça ağır olmasıdır. Bu nedenle hava değişimleri sırasında evin içerisine alıp şemsiyeyi korumak zor olabilir.

Sabitlenerek kullanıldığında ve demir gibi ağır malzemeler kullanılarak yapıldığında maliyet açısından ekonomik olmayan bir seçenek olabilir. Ancak şık görünümü, konfor alanının daha geniş olması bakımından öncelikli düşünenlere önerdiğimiz bir türdür.

Taşınabilir ve Sabit Balkon Şemsiyesi

Balkon şemsiyelerinin tekerlekli veya sabit olan türleri bulunmaktadır. Eğer ağır bir şemsiye türü seçecekseniz taşıma işleminin daha kolay olması adına tekerlekli bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Tekerleklerde bulunan fren sistemi sayesinde şemsiyeniz sağa sola kaymadan dilediğiniz noktada sabitlenerek kullanılabilecektir.

Sabit olan formlarda ise yere, duvara sabitleme veya alt kısmında su doldurma haznesinin bulunduğu seçenekler söz konusudur. Bu tür şemsiyeleri olumsuz hava koşullarından korumak için direk bölümü çıkarılıp takılabilir biçimde ayarlanabilir.

Bize Ulaşın

Birbirinden farklı şemsiye türlerimiz için oldukça kaliteli malzemeler kullanıyoruz. Uzun süre boyunca ilk günkü gibi koruyabileceğiniz şemsiyelerinizi doğru biçimde seçebilmeniz için iletişim bölümünde yer alan bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir