Havuz Şemsiyesi

Farklı fonksiyonlar ve kullanım kolaylığı sunan havuz şemsiyesi türleri vardır. Eğimli ve hafif plaj şemsiyeleri, teleskobik şemsiyeler, bacalı şemsiyeler, yuvarlak şemsiyeler, yandan direkli şemsiyeler bunlardan bazılarıdır.

Her biri incelendiğinde farklı avantaj ve dezavantaj noktalarının olduğu görülecektir. Bu nedenle seçim yaparken bütçenizi, şemsiyede beklentilerinizi ve işletme, otel, ev gibi kullanım alanlarında gerekli ölçüleri hesaba katmalısınız.

Plaj Şemsiyesi

Oldukça hafif yapılı olan plaj şemsiyeleri ekonomik oldukları için en çok tercih edilenler arasındadır. Ancak çok hafif olmaları rüzgarda bükülme riskini doğurabilir. Daha ağır versiyonlarını ise plaja gittiğinizde kullanma konusunda ve taşıma konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

Bacalı Şemsiyeler

Baca sistemine sahip olan şemsiyelerin tepe kısmında yükseltilmiş hava akışını sağlayan ‘baca’ olarak adlandırılan bir bölüm bulunmaktadır. Sıcak havalarda havayı serinletme özelliği bulunan bu sistem son derece keyifli ve konforlu bir kullanım sunar.

Ancak fiyatları diğer şemsiye türlerine göre çok daha yüksektir.

Yandan Direkli Şemsiyeler

Havuz şemsiyesi olarak beğenilerek kullanılan şemsiye türlerinden biri de yandan direkli olanlardır. Bu türde şezlong, masa veya bahçe mobilyaları için %100 boş alan bulunur.

Direk kısmı dışarıda kaldığı için şemsiyenin üst bölümünden maksimum düzeyde yararlanılmış olur. Çoklu alımlar için çift açılır, dörtlü açılır ekonomik türleri bulunmaktadır. Otel gibi işletmelerde aile bölümleri için dörtlü ve çift olanlar konforlu bir müşteri deneyimi için idealdir.

Oldukça ağır yapıda oldukları için denize giderken yanınızda götürme gibi bir imkan olmayabilir. Farklı bir plaja taşınması kolay değildir. Ancak bulunduğu bölgede taşınması ve saklanması oldukça kolaydır. Bunu sağlayan da tekerlekli ayak özelliğidir. Yandan direkli havuz şemsiyenizi zeminde tekerlekleri ile sürükleyerek dilediğiniz yere götürüp kapatarak daha da küçülterek rahatça saklayabilirsiniz.

Havuz Şemsiyesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir