Antrasit Balkon Şemsiyesi

Yandan Direkli Şemsiye

Kol bölümü şemsiyenin tam orta noktasında olmayan yan tarafından uzanan ve adeta ters bir kepçeyi andıran şemsiyeler yandan direkli şemsiye olarak adlandırılır. Daha çok dış mekanlarda tercih edilen bu türün sağladığı pek çok avantaj bulunur.

Bunlardan biri 360 derece döndürülebilir olmasıdır. Güneş gün içinde farklı saatlerde farklı konumlarda bulunarak gölgenin iz düşümünü etkilemektedir. Yandan direkli şemsiyelerde güneşin bulunduğu konuma göre en iyi gölge yapacak şekilde şemsiye çevrilip ayarlanabilmektedir.

Başka sağladığı bir avantaj da alt kısmında mobilya, masa, sandalye, şezlong vb. istenilen eşyanın tam olarak rahatça sığmasıdır. Tüm gölge alanı tamamen size aittir.

Tercih ettiğiniz ürünün direk boyunu ayarlamak için direğin orta kısmında ayar kolları bulunmaktadır. Burada şemsiyeyi daha yüksek veya alçak konuma getirebilirsiniz.

Bunların dışında yandan direkli şemsiyeler piyasada banana şemsiye olarak da bilinmektedir.

Ağırlık Durumu

Plaj şemsiyesi, market şemsiyesi gibi şemsiye türlerine bakıldığında ağırlık merkezi tam orta noktada eşit bir şekilde yayıldığı için daha hafif türler üretilebilmektedir. Ancak yandan direkli şemsiye türlerinde şemsiyenin devrilmeden üst kısmı rahatça taşıyabilmesi için daha ağır bir direk yapısına sahip olması gerekmektedir.

Tekerlekli modellerde ağırlık miktarını arttırmak için mermer bloklar kullanılarak daha sağlam biçimde kullanılabilir.

Sabit ve Portatif Tür Seçenekleri

Yandan direkli şemsiyeler yere sabitlenerek veya tekerlekli biçimde satın alınarak kullanılabilir. Yere sabitlendiğinde direk bölüm çok daha rahat biçimde şemsiyeyi taşıyacaktır. Ancak kullanılan malzemelerin olumsuz hava koşullarına en dayanıklı şekilde ayarlanabilmesi için maliyet biraz daha yüksek olacaktır.

Tekerlekli olan yandan direkli şemsiyelerde ise ağır olmasına rağmen çok daha rahat bir şekilde istenilen noktaya taşıma işlemi yapılabilmektedir. Ani bir hava değişimi durumunda rahatça iç mekana şemsiye alınabilir.

Ayrıca tekerleklerde bulunan fren sistemi sayesinde istenilen noktada sabitlenerek durması sağlanır. Uzun yıllar dayanıklı yapısı sayesinde ekonomik bir ürün olduğunu da belirtebiliriz.

Boyut Seçenekleri

Yandan direkli şemsiyelerde de diğer şemsiye türlerinde olduğu gibi standart ebatlar söz konusu değildir. Kullanılacak alanın ölçüsü, istenilen büyüklük gibi durumlar düşünülerek hesaplama yapılmalıdır.

Genellikle kafe, restoran gibi işletmeler için alım yapılmak istendiğinde daha büyük çaplarda seçenekler tercih edilmektedir. Ev, plaj, bahçe ve balkon gibi kullanımlarda ise küçük boyutta daha kolay taşınabilen ve saklanabilen ebatlarda yandan direkli şemsiye seçenekleri uygun görülmektedir.

Kullanmak istediğiniz alanın ebatlarını hesapladıktan sonra web sitemizde bulunan metre birimleri incelenerek kullanmak istediğiniz alan için en uygun olan seçeneklere bakabilirsiniz.

Kare, dikdörtgen ve yuvarlak gibi birbirinden farklı şekilleri de kendi zevklerinize uygun şekilde inceleyebilirsiniz.

Çift veya Dörtlü Açılır Yandan Direkli Şemsiye

Eğer iki farklı alan için yandan direkli şemsiye kullanılarak daha ekonomik bir alım yapılmak isteniyorsa çift açılır veya dörtlü açılır yandan direkli şemsiye modelleri seçilebilir.

Bu türde orta direk kısmından sağa ve sola doğru iki farklı şemsiye açılmaktadır.

Yan yana konulan iki mobilyanın veya şezlongun orta kısmına yerleştirilerek rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Kol bölümü yan tarafta yer aldığı için çok geniş bir alanda 360 derece döndürülerek kullanılabilmektedir.

Bize Ulaşın

Firmamız sizler için dilediğiniz ebatlarda farklı mobilya ve mekan türleri için uygun yandan direkli şemsiyeler üretmektedir. Tüm ürünlerimizde uzun ömürlü kullanıma önem verdiğimiz için kaliteli ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı malzemeler kullanıyoruz.

Yandan direkli şemsiye seçimi için en doğru kararı verebilmek adına bize ulaşarak yardım alabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz web sitemizin İletişim kategorisinde bulunmaktadır.

Rating: 5.00/5. From 2 votes.
Please wait…

“Yandan Direkli Şemsiye” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir